Kondycja zatrudnienia w trzecim sektorze

Czytaj więcej
WPISY | Publikacje

Kondycja zatrudnienia w trzecim sektorze | Raport z badań

Z radością publikujemy długo oczekiwany RAPORT z badań na temat kondycji zatrudnienia w trzecim sektorze.

Słowo od Marty Dietrich – Koordynatorki projektu „Naprawdę nie masz wpływu? Ku stabilnemu zatrudnieniu w organizacjach pozarządowych”.

„(Nie)stabilizacja zatrudnienia w 3. sektorze. Tak można krótko podsumować wyniki naszych badań. To bardzo aktualna analiza (badania zakończyliśmy w czerwcu). Warto do niej zajrzeć, gdyż przedstawiamy zarówno perspektywę NGO i samorządów. Przeprowadziliśmy analizę dokumentów współpracy samorządów z NGO w 6 rejonach pomorskich. Raport dotyka odmiennych perspektyw funkcjonowania organizacji realizujących różne strategie i modele działania. Oddaliśmy też głos ekspertom pracującym na rzecz stabilizacji zatrudnienia i poprosiliśmy ich o komentarze.

Niestety… wyniki badań, analiza i komentarze nasuwają mało optymistyczne refleksje. Projekt trwa nadal i dyskusja nad wynikami badań może przynieść pozytywne skutki dla wzmocnienia trzeciego sektora. Będziemy do niej Państwa zapraszać i liczymy na szeroki odzew.”

 

Autor badań:
Krzysztof Stachura
Opracowanie:
Krzysztof Stachura
Koordynatorka projektu:
Marta Dietrich
Redakcja i korekta:
Klara Mirecka

Artykuły powiązane:
Konsultacje Programów współpracy JST z organizacjami pozarządowymi Badanie środowiska pracy w 3sektorze! Dlaczego małe organizacje pozarządowe powinny być wspierane przez działania rzecznicze? SAMO-ES. Samoorganizacja przedsiębiorstw społecznych jako odpowiedź na wyzwania społeczne Fundraising i technologia – doskonała para! Wolontariat. Trend na przyszłość? Wolontariat międzynarodowy w województwie pomorskim. Raport. Fundacja RC zabierze głos podczas Samorządowego Kongresu Finansowego Local Trends w Sopocie 13 i 14 maja. Wnioski z badań na temat kondycji lokalnych mediów Powstał Narzędziownik Gdańskich Partycypacji Raport „Odpowiedzialny biznes w Polsce 2023. Dobre praktyki” już dostępny do pobrania Partycypacja w planowaniu przestrzennym – jakie zmiany niesie ze sobą nowelizacja ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym? Dlaczego standardy organizacji wsparcia są ważne w III sektorze? Rzecznictwo. Czym jest, z czym to się je i dlaczego warto. Masterplan Piecki-Migowo, czyli plan w wersji mistrzowskiej Raport w sprawie stosowania trybu wnioskowego w przedmiocie przeprowadzania konsultacji publicznych Konsultacje społeczne w ośrodkach miejskich. Analiza obejmująca stan prawny. Seminarium w ramach III Pomorskiego Forum Animacji Społecznej Gdańskie Forum Partycypacji po raz pierwszy Local Trends 2023 – współpraca międzysektorowa, by poprawić jakość życia mieszkańców Udział Organizacji Pozarządowych w Procesie Stanowienia Prawa | Wybór tekstów Obraz szkód powodowanych przez dzikie zwierzęta w odniesieniu do Powiatu Kartuskiego | Badanie Kondycja zatrudnienia w trzecim sektorze | Raport z badań Raport z Badania Rad Organizacji Pozarządowych w Województwie Pomorskim Badanie aktywności obywatelskiej w odniesieniu do RDPP w Województwie Pomorskim Finansowanie organizacji pozarządowych przez JST w 2020 i 2021 r. | Raport z badania Trzeci sektor w województwie pomorskim a rozwój ekonomii społecznej | Raport z badań NGO dla opornych – 100 odpowiedzi, które musisz poznać Być think tankiem obywatelskim. Propozycje programowe dla Pomorskiej Pracowni Badań Obywatelskich Badanie Wolontariat młodych w województwie pomorskim Konferencja: Aktywność Obywatelska Lokalnie. Nowy Rozdział? Badanie Aktywność Obywatelska w Trójmieście Nieprzypadkowo aktywni – Studium Przypadku Nieprzypadkowo aktywni Inauguracja Pomorskiej Pracowni Badań Obywatelskich Badanie pomorskiego III sektora 2018 Pomorskie NGO w obliczu COVID-19 Współczesne wyzwania animacji społecznej
Biogram autora:
Inne artykuły tego autora: