Czym jest Pomorska Pracownia Badań Obywatelskich?

Celem prac PPBO jest znajdowanie i proponowanie optymalnych rozwiązań w sferze aktywności obywatelskiej i współpracy międzysektorowej. Chcemy, aby rozwój społeczeństwa obywatelskiego oraz kluczowe decyzje w tej sferze były podejmowane na podstawie kompleksowych i wysokojakościowych analiz.

Czytaj więcej

Publikacje

Eksperci PPBO w swoich opracowaniach, komentarzach, artykułach oraz raportach poruszają najważniejsze tematy oraz problemy odnoszące się do polskiego społeczeństwa obywatelskiego, jednocześnie komentując zasadność różnych rozwiązań oraz przedstawiając liczne propozycje zmian i usprawnień.

Celem prac PPBO jest znajdowanie i proponowanie optymalnych rozwiązań w sferze aktywności obywatelskiej i współpracy międzysektorowej. Chcemy, aby rozwój społeczeństwa obywatelskiego oraz kluczowe decyzje w tej sferze były podejmowane na podstawie kompleksowych i wysokojakościowych analiz. Pomorska Pracownia Badań Obywatelskich służy szeroką ofertą opracowań wspierających wybieranie najważniejszych kierunków zmian, w szczególności na terenie województwa pomorskiego.

Wolontariat międzynarodowy w województwie pomorskim. Raport.

Województwo pomorskie jest regionem będącym jednym z liderów aktywności w realizacji projektów związanych z wolontariatem zagranicznym w Polsce. Równocześnie Pomorze jest
jedną z najatrakcyjniejszych destynacji w naszym kraju wybieraną przez młodych wolontariuszy z całego świata. W latach 2007–2020 w województwie pomorskim zrealizowano 202 projekty, w których udział wzięło 990 wolontariuszy z zagranicy.

czytaj więcej

Fundacja RC zabierze głos podczas Samorządowego Kongresu Finansowego Local Trends w Sopocie 13 i 14 maja.

Ideą Local Trends jest inicjowanie dyskusji między przedstawicielami jednostek samorządu terytorialnego, biznesu, nauki i administracji rządowej.

czytaj więcej

Wnioski z badań na temat kondycji lokalnych mediów

Zapoznaj się z wywiadem z Katarzyną Sroczyńską i Maciejem Starczewskim z Fundacji Media Forum o tym, jak korzystamy z mediów lokalnych, jaka jest ich wiarygodność, co z tego wynika oraz o czym NGO powinny pamiętać, podejmując współpracę z lokalnym tytułem.

czytaj więcej

Powstał Narzędziownik Gdańskich Partycypacji

„Narzędziownik Gdańskich Partycypacji” to publikacja z propozycjami nowych rozwiązań włączających mieszkańców we współdecydowanie o szeroko rozumianej przestrzeni i polityce miejskiej. W całym procesie wzięło udział łącznie ok. 40 osób wraz z ekspertami zewnętrznymi i obserwatorami, którzy pojawiali się na pojedynczych spotkaniach.

czytaj więcej

Raport „Odpowiedzialny biznes w Polsce 2023. Dobre praktyki” już dostępny do pobrania

16 kwietnia odbyła się premiera 22. edycji corocznego raportu FOB. Obrazuje on trendy i wyzwania ESG w działaniach firm w Polsce. W publikacji zaprezentowano 1046 praktyk realizowanych przez 266 firm.

czytaj więcej

Partycypacja w planowaniu przestrzennym – jakie zmiany niesie ze sobą nowelizacja ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym?

Partycypacja w planowaniu przestrzennym – pod tym hasłem rozumiemy procesy konsultacji społecznych dokumentów planistycznych takich jak: miejscowe plany zagospodarowania przestrzennego, studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania czy gminnych programów rewitalizacji.

czytaj więcej